Dynamiczny szkolny serwis internetowy - CMS Joomla (instalacja i podstawowa konfiguracja systemu)

Serdecznie zapraszamy na kurs w ramach projektu

Kompetentne kadry oświaty kapitałem regionu - III edycja

Projekt skierowany jest WYŁĄCZNIE do NAUCZYCIELI zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych usytuowanych na obszarach wiejskich województwa opolskiego, którzy do tej pory nie otrzymali wsparcia w ramach Działania 9.4 POKL, tj. nie korzystali do tej pory z żadnych kursów doskonalących dla nauczycieli/doskonalenie zawodowe w krótkich formach/ w ramach projektów dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) w ramach Działania 9.4 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Udział w szkoleniach może się odbywać wyłącznie poza godzinami pracy.

Tworzenie stron internetowych jeszcze nigdy nie było takie proste. System Joomla jest potężnym, a zarazem prostym w użyciu narzędziem umożliwiającym tworzenie szkolnych, edukacyjnych, a także dowolnych innych stron WWW. Chcesz się nauczyć tworzyć strony WWW, umieszczać je na serwerze internetowych i zarządzać dowolną treścią na swojej stronie - ten kurs jest dla Ciebie.

TERMIN: w godz. 15:30 - 19:30

GRUPA I (rekrutacja zakończona):

01.10.2012. (poniedziałek)
08.10.2012. (poniedziałek)
10.10.2012. (środa)
15.10.2012. (poniedziałek)
17.10.2012. (środa)

GRUPA II (rekrutacja trwa):

03.12.2012. (poniedziałek)
05.12.2012. (środa)
10.12.2012. (poniedziałek)
12.12.2012. (środa)
17.12.2012. (poniedziałek)

KURS NA POZIOMIE PODSTAWOWYM

Celem kursu jest zdobycie nowych umiejętności związanych z tworzeniem i prowadzeniem szkolnych serwisów www.

Program zajęć:

•    Pozyskiwanie pakietu instalacyjnego Joomla
•    Instalacja systemu CMS Joomla
•    Instalacja języka polskiego dla części frontowej i zaplecza administracyjnego
•    Tworzenie i konfiguracja pozycji menu
•    Konfiguracja sekcji i kategorii artykułów
•    Konfiguracja artykułów strony startowej
•    Umieszczanie modułów funkcyjnych
•    Przygotowanie oraz umieszczanie elementów graficznych wewnątrz artykułów
•    Konfiguracja komponentów standardowych (formularze kontaktowe, sondy, korespondencja seryjna
•    Konfiguracja poziomów uprawnień użytkowników
•    Wyszukiwanie i pozyskiwanie darmowych szablonów graficznych
•    Instalacja i podstawowa konfiguracja szablonów graficznych
•    Instalacja i konfiguracja komponentu galerii zdjęć Exposse

Kurs obejmuje  40 godzin lekcyjnych, z czego 25 godz. stacjonarnych i 15 godz. e-learningowych. Zajęcia stacjonarne odbywać się będą w siedzibie RCRE, w Opolu przy ulicy Głogowskiej 27.

Szkolenie jest bezpłatne (finansowane ze środków Unii Europejskiej)

Terminy zajęć: terminy zostaną niebawem podane.

Zapisy na kurs można przesyłać na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie: 77 457 98 95, 77 457 98 97, 77 455 48 69 (wewn. 108). W zgłoszeniu należy podać swoje imię i nazwisko, nazwę i adres szkoły, w której kandydat pracuje. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Adam Koj

Instytucje realizujące